piątek, 22 lutego 2013

Jak zadbać o cerę zimą aby być piękną na wiosnę?


Pomimo zbliżającego się wielkimi krokami schyłku zimy, postanowiłyśmy zrobić prawdziwie mroźny wpis. Dlaczego? Chcemy Wam pokazać, że jeszcze teraz zdążycie zadbać o siebie, aby wyglądać pięknie wiosną. Podzieliłyśmy go na dwie części. Pierwsza z nich to wstęp dotyczący odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście zimą konieczna jest szczególna ochrona naszej skóry, natomiast druga część to już konkrety czyli omówimy specjalnie dla Was aktywne substancje, które pomogą Wam odpowiednio ją pielęgnować.
O tej porze roku cera może sprawiać wiele problemów. Czy rzeczywiście zima może wpływać na naszą skórę? Niskie temperatury, mroźny wiatr, suche i ostre powietrze z pewnością nie wpływają korzystnie na jej stan. Szczególnie na negatywne działania zimy narażona jest nasza twarz. Jest to zazwyczaj jedyna cześć ciała, która pozostaje odkryta przez cały rok i bezpośrednio jest wystawiana na niekorzystne czynniki, szczególnie mroźnej aury. Dodatkowo częste zmiany temperatur, gdy po zimowych spacerach wchodzimy do ciepłych pomieszczeń powodują pogorszenie jej kondycji.  Nieodpowiednia pielęgnacja czy też jej brak może prowadzić do utraty elastyczności naszej cery. Musimy pamiętać, że zima to czas, gdy nasza skóra staje się bardzo sucha, bo właśnie wtedy odczuwa najdotkliwiej brak wody. Dlatego też potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. To również czas, gdy jesteśmy podatni na podrażnienia, odmrożenia czy nieestetyczne zaczerwienienia.
Tym wszystkim niedogodnością oczywiście możemy zaradzić. Potrzeba tylko odpowiedniej wiedzy i konsekwencji w naszych działaniach. W wielu kosmetykach, które możemy znaleźć na rynku znajdują się aktywne substancje, które w bezpośredni sposób wpływają na fizjologię i funkcjonowanie naszej skóry.
To właśnie takie substancje mają zbawienny wpływ na nasz wygląd i samopoczucie. Dzięki nim używane przez nas kosmetyki naprawdę „działają” i dają efekty. Pomagają utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji, a mogą nawet jej stan wyraźnie poprawić, odwrócić niekorzystne rezultaty związane ze starzeniem się skóry czy jej niewłaściwą pielęgnacją. Kosmetyki, które posiadają w swoim składzie aktywne substancje nie tylko nawilżają, regenerują ale również chronią.
Dlatego też ważna jest wiedza o nich, aby móc wybrać odpowiednie i stosować je w danej porze roku. A więc co na zimę? Jakie substancje aktywne pomogą nam ją przetrwać bez uszczerbku na naszym wyglądzie i zdrowiu?
Odpowiedź na to pytanie poznacie już w najbliższy poniedziałek. Zapraszamy!Zdjęcia: BeeEco

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz