środa, 19 września 2012

Dlaczego BeeEco?


Fot: BeeEco


Nazwa naszego sklepu nie jest przypadkowa. Świadomie wybrałyśmy pszczołę. Chcemy zwrócić Waszą uwagę jak bardzo istotnym owadem jest. Dzięki nim nasza planeta rozkwita i żyje. Można śmiało stwierdzić, że wyginięcie tych owadów spowodowałoby zagładę roślin owadopylnych. Nie byłoby traw, zbóż, owoców, warzyw a tym samym pokarmu dla zwierząt i ludzi. Skutkiem byłaby niewyobrażalna klęska głodu i koniec ludzkości.

Ze wszystkich stron docierają do nas niepokojące informacje o masowym ginięciu rodzin pszczół. Ostatniej zimy około 30 % tych owadów wyginęło na Pomorzu. Sytuacja jest alarmująca. Głównym czynnikiem przyczyniającym się do tego jest stosowanie chemicznych środków ochrony roślin, ale również pojawienie się nowych zaraźliwych chorób i zmiany klimatu. Pamiętajmy pszczoła to nie tylko miód. Są one niezmiernie ważnym ogniwem w wytwarzaniu żywności na świecie. Według danych ONZ pszczoły zapylają 70 ze 100 roślin uprawnych, z których powstaje prawie 90% żywności na świecie. Tymczasem tylko w Polsce co sekundę ginie 105 pszczół, jeszcze gorzej sytuacja przedstawia się w Europie Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych.

Każdy z nas może podjąć działania aby pomóc pszczołom. Wiele nie trzeba, tylko potrzebne są dobre chęci.

A więc już dziś dołącz do nas i wspólnie zadbajmy o zdrowie, i bezpieczeństwo tych niezwykle pożytecznych owadów. Oto kilka rad:


· W naszych przydomowych ogródkach sadźmy rośliny, które są pyłko– miododajne. Takie jak ogórecznik lekarski, lawenda, kocimiętka, ślazówka, rozmaryn, kosmos czy pelargonia pachnąca.

· Stawiajmy naczynie z wodą, aby napoić nasze przyjaciółki. Pamiętajcie tylko o włożeniu do naczynia słomki, po której owady mogą się bezpiecznie wydostać.
· Nie stosujmy żadnych chemicznych środków czy pestycydów do pielęgnacji roślin, które mogą powodować choroby i wyginięcie tych owadów.

· I oczywiście promujemy, promujemy i jeszcze raz promujemy całym sercem informacje o zagrożeniach jakie mogą dotknąć pszczoły.

To niewiele, ale możemy dzięki temu polepszyć jakość naszego życia i naszych dzieci. Bądźmy bardziej eko dbajmy o nasze otoczenie i o owady, które są tak istotnym ogniwem w życiu naszej planety.

Zapraszamy również do naszego sklepu www.beeeco.pl gdzie znajdziecie kosmetyki na bazie miodu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz