poniedziałek, 24 września 2012

Zapoznaj się z naszą ofertą.

Produkty, które znajdziecie w sklepie BeeEco zostały specjalnie wyselekcjonowane spośród tysięcy pseudoekologicznych kosmetyków, które oferują nieuczciwi producenci. Każdy wyrób, który Państwu proponujemy posiada rzetelny certyfikat. Na rynku są trzy takie certyfikaty, do których możemy mieć pełne zaufanie, a produkty nimi oznaczone z pewnością są ekologiczne.
Są to:
Eco-Cert – to niezależna certyfikująca instytucja z główną siedzibą we Francji. Swoim zasięgiem obejmuje około 80 krajów na świecie co stanowi 30% rynku produktów ekologicznych.
Dla celów certyfikacji kosmetyków, ECOCERT wyróżnia dwa rodzaje kosmetyków:
1. Kosmetyk naturalny (natural cosmetic)- minimum 95% składników musi być pochodzenia naturalnego, zawiera maksymalnie 5% składników syntetycznych.
2. Kosmetyk naturalny i ekologiczny (natural and organic cosmetic)- minimum 95% składników musi być pochodzenia naturalnego oraz przynajmniej 50% surowców naturalnych pochodzi z upraw ekologicznych, zawiera maksymalnie 5% składników syntetycznych.

BDiH– Kontrollierte Natur-Kosmetik to zrzeszenie niemieckich firm przemysłowych i handlowych zajmujacych się m.in produkcją naturalnych preparatów leczniczych. Producenci kosmetyków opatrzonych tym certyfikatem duży nacisk kładą na naturalną i delikatną pielegnację. Do produkcji są używane naturalne surowce jak m.in oleje roślinne, tłuszcze, wosk, ekstrakty ziołowe pochodzace z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów.

Soil Association– to wiodąca organizacja certyfikująca, która ustala najwyższe na świecie normy dla produktów organicznych. W swojej ocenie pod uwagę bierze zawartość składników organicznych, biodegradowalność oraz niedopuszczalność stosowania toksycznych substancji chemicznych.  
Certyfikaty te spełniają normy w zakresie wymagań dotyczących produktów ekologicznych, które zostały określone przez Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych przy  Komitecie Zdrowia Publicznego Rady Europy.
W kosmetykach, które oferujemy na pewno nie ma takich składników jak:
- Parafina– pochodna ropy naftowej, blokująca oddychanie skóry;
- Silikon- syntetyczne natłuszczacze;
- PEG- Poli(tlenek) etylenu, stosowany jako rozpuszczalnik, emulgatory i środki zwiększające lepkość ciekłych kosmetyków;
- Sztuczne barwniki, konserwanty, zapachy- mogą prowadzić do alergii, raka, a także problemów z systemem nerwowym. Uszkadzają też komórki wątroby. Najczęściej występuje w produktach do mycia i pielęgnacji ciała, a także w farbach do włosów;
- SLS- sodium lauryl sulfatesubstancja, która wysusza skórę, wywołuje rumień, podrażnia oczy. Przyczynia się również do wypadania włosów. Występuje głównie w szamponach, żelach pod prysznic oraz mydłach;
- DEA- w połączeniu z innymi związkami azotowymi tworzą rakotwórcze nitrozaminy. Działają drażniąco na błony śluzowe i skórę w pachwinach, wywołując pokrzywkę i świąd;
- TEA– trihanolamina - stosowana w kosmetykach do dostosowania do naszych potrzeb PH preparatu. Powoduje alergie, wysuszenia skóry (w tym ciężkie uszkodzenia skóry).
Używając kosmetyków, w których znajdują się takie komponenty narażamy siebie i swoich bliskich na różnego rodzaju kłopoty ze zdrowiem.
Owszem efekt jest, ale krótkotrwały, który głównie zawdzięczamy odpowiedniej mieszance sztucznych składników. W przyszłości może to przyczynić się do powstania raka, zaburzeń nerwowych, wad rozwojowych oraz osłabienia systemu immunologicznego. Niech nie przekonują Was obietnice o szybkich efektach, jakie deklarują producenci kosmetyków konwencjonalnych.
Już dziś zmień swoje przyzwyczajenia i kup kosmetyki naturalne, które nie tylko dbają o Twoją skórę, pielęgnując ją i odżywiając, ale również posiadają właściwości lecznicze. Wiele z nich pobudza  proces regeneracji, przywraca równowagę skórze. Jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku kobiet w ciąży, niemowląt, dzieci oraz osób ze skłonnościami do alergii.


Pamiętaj, że kosmetyki naturalne są również bardziej wydajne, taka sama ilość kosmetyku tradycyjnego z pewnością wystarczy Ci na krócej niż ekologicznego.
Zapoznaj się z ofertą. Nasi pierwsi klienci otrzymają bogaty zestaw próbek kosmetyków  kologicznych. Zapraszamy www.beeeco.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz