niedziela, 9 września 2012

Targi Odpowiedzialnej Mody WearFair 13 – 14 październik – zapraszamy do Łodzi

Piękne kreacje z recyklingu i bawełny ekologicznej, błysk fleszy i wspaniałe wzornictwo, warsztaty recyklingowe, swap, debata z udziałem ekspertów to tylko niektóre z atrakcji przygotowane przez Polską Zieloną Sieć podczas pierwszych w Polsce Targów Odpowiedzialnej Mody WearFair .


Berlin, Londyn, Paryż i Amsterdam od kilku lat realizują targi mody wpisującej się w ideę ekologii i zrównoważonego rozwoju. W tym roku dołączy do nich także Łódź! W imieniu Polskiej Zielonej Sieci BeeEco zaprasza Was na pierwsze w Polsce Targi Odpowiedzialnej Mody WearFair.
Dwudniowe targi będą stanowić punkt kulminacyjny projektu “Kupuj odpowiedzialnie ubrania”. Na targach będziecie mogli kupić zarówno odzież dla dzieci jak i dorosłych wykonaną w sposób ekologiczny z poszanowaniem praw człowieka. Zaprezentowane marki nie tylko dbają o estetykę i jakość oferowanych produktów, ale także tworzą ubrania z bawełny ekologicznej, wspierają tym samym Sprawiedliwy Handel. oraz tworzą piękne kreacje wykorzystując odpady wpisując się w modny nurt up- cyklingu.
Przewidziano także bogaty program wydarzeń towarzyszących. Odwiedzając Targi WearFair będziecie mogli wziąć udział w warsztatach recyklingowych, ekodizajnu oraz szycia, podczas których nauczycie się jak stworzyć coś pięknego z niczego. Na wymienialni ubrań zamienicie niepotrzebne Wam ubrania na atrakcyjne ciuszki, zaś podczas wykładów i pokazu filmów, odkryjecie jaka prawda kryje się za metką ubrań, które zazwyczaj kupujecie. Osoby zainteresowane zagadnieniem społecznej odpowiedzialności biznesu zapraszamy na otwartą debatę międzynarodową z udziałem zagranicznych ekspertów. Podczas której zostaną omówione globalne współzależności w przemyśle tekstylno-odzieżowym oraz różne rozwiązania, które mogą przyjąć firmy tekstylno-odzieżowe by wyeliminować nadużycia w swoim łańcuchu dostaw.
Wyjątkowy wizerunek imprezy zostanie uzyskany poprzez wykorzystanie w wystroju ekologicznych i designerskich mebli oraz surowców z recyklingu.
W dzień poprzedzający Targi WearFair odbędzie się gala finałowa Re-Act Fashion podczas której zaprezentowanych zostanie 21 najlepszych kolekcji z materiałów odpadowych, wyłonionych w ramach konkursu skierowanego do studentów i absolwentów artystycznych uczelni wyższych oraz początkujących projektantów, tworzących w zgodzie z nurtem eko.
W tym samym czasie i miejscu odbywać się będą Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD i Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO organizowane przez Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa. Podczas imprez będzie można zapoznać się z szeroką ofertą produktów ekologicznych, dowiedzieć się jak wybierać wytworzoną etycznie i ekologicznie żywność, kosmetyki, zabawki, jak kupować z głową i żyć ekologicznie. Nie zabraknie atrakcji – imprezom towarzyszyć będą liczne debaty, spotkania, pokazy filmów i warsztaty związane z tematyką zdrowego odżywiania, Fair Trade, recyklingu i upcyklingu. Gośćmi specjalnymi będą: Reni Jusis, Grzegorz Łapanowski, Wojciech Modest Amaro.

Więcej informacji znajdziecie na: www.ekonsument.pl/targi
Serdecznie zapraszamy.
Zespół BeeEco
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz